Haber

Türkiye’den Çıkış Yapan Gemide Kesici Takımlarla Sızıntı Tespit Edildi: İtalya’da Müdahale Edilecek

Türkiye’den Fransa’ya gitmekte olan geminin içinde kesici aletlerle kaçak kişiler olduğu belirlendi. Geminin çalışanı güvenlik nedeniyle kendini hapsederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü İtalya’da gemiye müdahale edileceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Türkiye’den Fransa’ya kaçak şahıs taşıdığı tespit edilen gemiye İtalya’da müdahale edeceğini duyurdu.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bugün saat 11.20’de DFDS Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. Yalova’dan Fransa’nın Sete limanına sefer yapan Türk bandıralı GALATA SEAWAYS gemisinde yaklaşık 15 kaçak kişinin tespit edildiği, firarilerin ellerinde olası kesici aletlerle gemide dolaştıkları, güvenlik güçlerince belirlendiği bildirildi. kameralar, gemi personelinin kendilerini yaşam mahalli ve makine dairesine kilitleyerek, onları gizlice çektiğini kaydetti.aktarıldı.

AAKKM, geminin kaptanı ve şirket yetkilileri ile yaptığı değerlendirme sonucunda, MRSC Ajaccio (Fransa) ve MRCC Rome (İtalya) ile iletişime geçmiş ve gemi şirketi yetkililerinin talebi ve MRCC Rome’un onayı doğrultusunda gemiye karar verilmiştir. İtalya’nın Napoli limanına doğru yola çıkmak için şu açıklamalar yapıldı:

MRCC Roma tarafından Gemi Güvenlik Planı da dahil olmak üzere gemiyle ilgili talep edilen diğer belgeler kendilerine gönderildi. Geminin saat 17.00’de Napoli’ye varması planlanırken, İtalyan güvenlik birimleri gemiye gerekli müdahaleyi planlıyor. Bahisler Bakanlığımız ve ilgili kurumlar tarafından takip edilmektedir.’

haberpazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu