Teknoloji

Samsung, renkli görme bozukluğu olan kullanıcılar için özel ‘S!eeColors Modu’nu sunuyor!

Samsung Electronics, 2023 TV ve monitör serisine SeeColors modunu ekledi. Yeni erişilebilirlik özelliği, renk görme bozukluğunun derecesine ve türüne göre farklı renk ayarlarının yapılmasına olanak tanıyan gelişmiş bir görüntüleme deneyimi sunar.

SeeColors modu, kullanıcıların kendilerine en uygun olanı seçebilecekleri dokuz yatay ön ayar sunar. Bu özellik, kırmızı, yeşil ve mavi renk düzeylerini ayarlayarak izleyicilerin renk görme bozukluğunun derecesine veya türüne bağlı olarak ekrandaki renkleri kolayca ayırt etmesine olanak tanır.

TV VE MONİTÖRLERİN ERİŞİLEBİLİRLİK MENÜLERİNE ENTEGREDİR

Renk görme bozukluğu olan izleyicilerin ekranda görüntüleri olması gerektiği gibi görerek içerikten keyif almalarını sağlayan SeeColors özelliği ilk olarak 2017 yılında uygulama olarak kullanıma sunulmuştur.

Artık bu özellik TV ve monitörlerin erişilebilirlik menülerine entegre edilerek kullanım kolaylığı sağlandı. 2023 eserlerini satın alan tüketiciler için cihazlarındaki erişilebilirlik menüsüne SeeColors özelliğini eklemek için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanacak.

Samsung, renk görme bozukluğu olan kişilerin Samsung ekranlarında izledikleri içeriklerden daha fazla keyif almalarını sağlayan SeeColors modu için TÜV Rheinland’dan ‘Renk Görme Erişilebilirliği’ sertifikası aldı. Bu yetenek, Samsung’un ‘Her Yerde Ekran, Herkes İçin Ekran’ vizyonu kapsamındaki erişilebilirlik taahhüdünde bir adımdır.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkan Yardımcısı Seokwoo Jason Yong şunları söyledi: “Renk körlüğü veya görme bozukluğu olanlara yardımcı olmak için SeeColors ve Relumino Modu da dahil olmak üzere 2023 TV ve monitör serimizde yeni erişilebilirlik özellikleri sunmaktan heyecan duyuyoruz.

‘Herkese, Her Yerde Ekran’ vizyonuyla yeniliklerimizi ve kapsayıcı teknolojileri tüketicilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu